הוריכם מעוניינים לעבור לבית אבות? בדקו את זכאותם לסיוע במימון!

סערת הביטוח הסיעודי הציפה לאחרונה נושא שאין מי שיוכל להתחמק ממנו: מהן הזכויות המגיעות לנו עם הגיענו לגיל זקנה, והאם אנחנו מנצלים את מלוא הזכויות המגיעות להורים המתבגרים? בכדי לסייע בשיפור אורח חייהם של בני הגיל השלישי, ריכזנו באתר את כל הזכויות הרבות במדריך מיוחד שהוקדש לנושא.

מידע נוסף ניתן למצוא בפורטל "זקנה והזדקנות" הנמצא באתר, למעבר לפורטל לחצו כאן!

כך למשל, אזרח ותיק שמעוניין לעבור לבית אבות בסיוע המדינה יכול לפנות לעובד הסוציאלי ברשות המקומית בבקשה לסיוע במימון. הסיוע אמנם מותנה בהשתתפות כספית של ילדיו אך יכול להגיע עד עשרות אלפי ש"ח.

כמו כן, ישנה שורה ארוכה של קצבאות אותן האזרח הוותיק יכול לקבל. כך למשל, במקרים בהם גובה הפנסיה החודשית נמוכה, או אם הקשיש נכה וזקוק למטפל צמוד, ניתן לתבוע השלמת הכנסה לקצבת זקנה ואף גמלת סיעוד. כמו כן, ישנן גם הנחות והטבות שיכולות להקל ולא מעט בהוצאות החודשיות כמו הנחה בארנונה, הנחה בתחבורה הציבורית, הנחה בחשבונות החשמל והמים ואף הנחה בתשלום על קו הטלפון הביתי.

גם ברכישת תרופות ישנן מגוון הטבות לאזרחים הקשישים. כך למשל אזרחים ותיקים עשויים להיות זכאים להנחה ופטורים ברכישת מזון תרופתי, להשאלה של ציוד רפואי, והנחה בתרופות. חשוב לדעת כי במקרים מסוימים אזרחים ותיקים גם עשויים להיות זכאים לתקרת הוצאה על תרופות, מה שמזכה אותם בפטור מלא מתשלום מעל לסכום חודשי מסוים.

רוצים לדעת עוד על הזכויות המגיעות לאזרח הותיק? הקליקו כאן!