תרמתם כבר בעבודה? ייתכן שמגיע לכם כסף חזרה!

במשך כל השנה אתם מקיימים את חובותיכם כאזרחים במדינה ומשלמים לרשות המסים לא מעט כספים. אבל הפעם, הגיע הזמן שישלמו לכם – אם תרמתם במהלך השנה 180 ₪ לפחות למוסד ציבורי המאושר על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, ייתכן שמגיע לכם כסף בחזרה.

למעבר לפורטל מס הכנסה באתר, לחצו כאן

כך למשל, אם אתם משלמים מס הכנסה בכל חודש ותרמתם במהלך השנה לפחות 180 שקלים בין אם בתשלום אחד או בכמה תשלומים, לעמותות או לחברות לתועלת הציבור, ייתכן שאתם זכאים לזיכוי בגובה של 35% מסכום התרומה שתרמתם, בחזרה לארנק שלכם.

ואיך מקבלים את הזיכוי מרשות המסים? עליכם להגיש לפקיד השומה שלכם טופס 116 מלא וכן קבלות מקור שנופקו לכם מהמוסד הציבורי לו תרמתם. לאחר שקיבלתם את האישור לזיכוי ממס מפקיד השומה, הביאו אותו למעסיק. סיימתם עם כל הבירוקרטיה? חכו לתלוש המשכורת הבא שלכם ותוכלו לראות בו את הזיכוי במס, מה שאומר שלא תצטרכו להמתין לסיום שנת המס ולקבל את הזיכוי עוד השנה. אגב, אם ברצונכם לדעת האם למוסד הציבורי אכן יש אישור לזיכוי ממס תוכלו לבדוק זאת על-ידי חיפוש פרטי המוסד באתר גיידסטאר.

רוצים לדעת איזה עוד החזרים מגיעים לכם מרשות המסים לקראת סוף השנה? כל המידע המלא והמקיף בפורטל מיוחד באתר. למעבר לפורטל, לחצו כאן.