מעסיקים עובדים זרים? וודאו שהם מקבלים את כל הזכויות המגיעות להם

נושא הביטוח הסיעודי עלה לאחרונה לכותרות, והציף שוב את הסוגיה של טיפול בהורים מבוגרים. בפועל, את מרבית הטיפול הסיעודי מבצעים עובדים זרים, כאשר המעסיק הישיר שלהם הינן משפחות שמעולם לא העסיקו עובדים ולא חשופות לזכויות השונות המגיעות לעובדים אלה. אז מה אנחנו מחויבים לתת לעובדים הזרים? אילו זכויות אסור לפספס ולמה צריך להתכונן- באתר  ריכזנו עבורכם את כל המידע בפורטל מקיף בנושא.

ראשית, חשוב להדגיש כי עובד זר זכאי למרבית תנאי העבודה להם זכאי כל עובד שכיר ישראלי על פי חוק. עם זאת, ישנן מספר זכויות הנוגעות לעובדים זרים שכדאי לדעת ובניהן הזכות לביטוח בריאות פרטי הניתן על ידי המעסיק, הפקדת כספים לביטוח פנסיוני שיופקדו בקרן מיוחדת ואף הזכות למגורים הולמים אותם מחויב לספק המעסיק גם כן.

למעבר לפורטל עובדים זרים בכל זכות ליחצו כאן!

זכות חשובה נוספת שעליכם להכיר במקרה ואתם מעסיקים עובדים זרים בענף הבניה ובעבודה בטכנולוגיה ייחודית, או בעלי חברת סיעוד המעסיקה עובדים בסיעוד, היא החובה להפקיד פיקדון חודשי עבור כל עובד זר שאתם מעסיקים. ההפקדה לפיקדון מהווה תשלומים חלופיים לפנסיה ולפיצויים ולכן יש לכך חשיבות רבה. כמו כן, הפקדת הכספים לפיקדון באה לקדם את יציאתו של העובד הזר כך שבסוף שהותו בארץ, יוכל העובד למשוך את הפיקדון ולקבל את כספו.

זאת ועוד, דעו כי אסור לכם לגבות מעובד זר תשלום עבור הנפקת אשרת עבודה או אשרת שהייה בישראל וכן קבלת היתר להעסקה. מה שכן, בין אם אתם מעסיק יחיד או חברה פרטית, ייתכן ותוכלו לגבות מהעובד החזרים בעד הוצאות הטיסה שבה הגיע לישראל .

רוצים לדעת על כל זה ועוד? היכנסו לפורטל ותמצאו את כל המידע! למעבר לפורטל, לחצו כאן.