יוצאים מהאינטרנט אל הרחוב: עמדות מידע של 'כל זכות' הוצבו בעיר בני ברק

השבוע הכרזנו על פרוייקט משותף וייחודי של 'כל זכות' ועיריית בני ברק, במסגרתו הוצבו במרכזי מיצוי הזכויות בעיר עמדות מידע (קיוסקים) כשרים לציבור החרדי, בהן מוצג כל המידע שקיים באתר כל-זכות, אתר הזכויות הגדול בישראל שמכיל מעל ל- 5,400 דפי מידע בעברית בחינם וללא כוונת רווח. הקיוסקים יוכלו לסייע לציבור בהכרה ובמיצוי זכויות מול משרדי הממשלה ומשרדים ציבוריים אחרים.

מדובר במערכת ממחושבת הדומה למערכת שיעורי התורה המוצבת כבר היום ברחבי העיר. הקיוסק הינו מסך מגע (ללא מקלדת או עכבר) המחובר למדפסת ומאפשר גישה  למידע נרחב בנושאים שונים בהן, זכויות עובדים, בריאות ומחלות, היריון ולידה, נכויות, ניצולי שואה ועוד. כחלק מהתאמת האתר לגולש החרדי, פותחה עבור הקיוסקים גרסה ייחודית שמאפשרת גישה רק רק לדפי המידע המופיעים באתר, ואינה מאפשרת כל גישה לרשת האינטרנט למעט הדפסת טפסים מאתרי הממשלה.

העמדות יוצבו לשימוש חופשי של אזרחים במרכז עוצמה ובמרכז מיצוי הזכויות בעיר. בתחילה  יוצמדו אליהן מתנדבים אשר ידריכו את האוכלוסייה בשימוש בקיוסק ויסייעו להם במציאת המידע. עם סיום השימוש, המערכת תדפיס עבור הפונה את המידע לו הוא זקוק להמשך התהליך.

ההחלטה על הצבת הקיוסקים התקבלה לאחר סדרת פגישות עם אנשי ציבור חרדיים והקמת צוות משימה ארצי, שעמד על הצרכים הייחודיים של המגזר בביצוע מותאם ונגיש לקבלת מידע על מגוון  זכויותיו. לצורך קידום פרויקט הצבת העמדות בבני ברק, פעל צוות משימתי בהנחיית האגף לשירותים חברתיים בעירייה והוא חלק מתכנית רחבה יותר של עיריית בני ברק, בה פועלות העובדות הסוציאליות כעו"ס מיצוי זכויות אקטיביות, אשר מטרתן לאפשר למשפחות ליהנות מכמה שיותר זכויות והטבות המגיעות להן על פי חוק.