אמתי במפגש עמיתי אשוקה ישראל

חברות וחברים,

אשוקה הוא ארגון בין לאומי המאגד יזמים חברתיים מובילים מסביב לגלובוס: גברים ונשים להם פתרונות מהפכניים ומשני תפיסה עבור הבעיות החברתיות הבוערות ביותר בעולם. מאז שנת 1981, נבחרו יותר מ- 3,000 יזמים חברתיים מובילים בתור עמיתי אשוקה ביותר מ-72 מדינות. הארגון מקדם יזמות חברתית, ומסייע בין היתר לחיבור בין היזמים. בישראל פועלים היום 7 עמיתים. יש לי את הכבוד הגדול להיות אחד מהם.

ביום שני בערב, 20/3/2015, התקיים לראשונה מפגש של העמיתים בהנחיית צוות אשוקה ישראל (איתן פרי ודניאל ברקת) . הגיעו עדינה בר שלום (מייסדת המכללה החרדית ולשמחתנו גם חברת מועצה ציבורית של כל זכות), עבאס עבאס (מייסד עמותת אל-מאנרה מנצרת שמקדמת שילוב של אנשים עם מוגבלויות בחברה הערבית, וגם שותפה לקידום כל-זכות בחברה הערבית), גל לוסקי (מייסדת ארגון Israeli Flying Aid שמסייע באזורי לחימה, לאחרונה בסוריה), צור טאוב (מייסד אתר אגורה). וגם אני. לצערנו לא הגיעו פרופ' אמתי זיו (העביר את עולם הסימולציה של טייסים להכשרת רופאים) ושי רשף (מייסד University of the People).

לכאורה סתם מפגש. אבל: איזה חברות! איזה חברים! והכי חשוב, איזה סיפורים! עדינה שיתפה אותנו במאבק שלה לשמר את המכללה החרדית כמקום היחיד כמעט שמאפשר לנשים חרדיות צעירות לרכוש השכלה גבוהה ולהשתלב בעולם העבודה. עבאס, שהוא עיוור מלידה וגם עו"ד עם תואר שני, שיתף אותנו במאמץ להקים ולקדם את הספרייה הראשונה בעולם הערבי ל- Audio Books. גל שיתפה אותנו במסעה ללב המאפליה, מלחמת האזרחים בסוריה. צור שיתף אותנו בחלום שלו לייצא את המודל של אגורה לכל העולם. ואני שיתפתי את הפורום בחלום שלי לייצא את כל זכות לעולם, חלום שאכתוב עליו בקרוב. כמו שאתם מבינים, מפגש של חולמים/פנטזיונרים, אבל גם כאלה שבאים עם קבלות.

חג שמח,

אמתי